תביעות ביטוח סיעודי | לפרטים וייעוץ התקשרו: 077-9977736
תביעות נגד חברות הביטוח

תביעות נגד חברות הביטוח

תביעות נגד חברות הביטוח הן למרבה הצער עניין שכיח, ולא בכדי: רבים מתובעי התגמולים מחברות הביטוח מסורבים על ידי החברה ואינם מקבלים את הפיצויים המגיעים להם בתואנות שונות.

בעקבות כך, המקרים מגיעים לפתחי הערכאות המשפטיות, שהדיונים בהם מורכבים ויכולים להימשך על פני תקופה ארוכה.

הכלל הראשון – מניעה 

כמו בכל סיכון, ההמלצה הראשונה היא – מניעה. לפני שאתם חותמים על פוליסת ביטוח, חשוב מאוד להבין אותה: לקרוא אותה בשלמותה, על פרטיה השונים, כולל הכוכביות והאותיות הקטנות.

אם אתם מקבלים את שירותיו של סוכן ביטוח, אל תסמכו עליו בעיניים עצומות: קחו את הטפסים שעליהם אתם חותמים, קראו אותם היטב והיו בקיאים בנושא.

הבנה של המסמכים עליהם אתם חתומים, תמנע מקרים של חוסר הבנה בהמשך מול חברת הביטוח.

להתפשר או לא? – זו השאלה 

האם פשרה תמיד משתלמת? לעיתים, בגלל חוסר פניות וזמן, אנו מוותרים על האפשרות לתבוע את חברת הביטוח ומקבלים את הצעת החברה לכספי הפיצויים עבור נזק.

ככלל, מומלץ מאוד לא "לקפוץ" על הפשרה. במקרים רבים היקפו של הנזק נאמד רק כעבור זמן מסוים וההצעה של החברה מתבררת כלא משתלמת.

עם זאת, אין לבטל כל הצעה מהחברה באופן גורף: מומלץ להמתין בסבלנות עד להבנת האומדן של הנזק הסופי וכך להעריך בהתאם את הצעת החברה.

החלטתי לתבוע. מה עכשיו? 

כלו כל הקיצים, וחברת הביטוח עומדת בסירובה לשלם לכם את הכספים המגיעים לכם בזכות. אולי לא תופתעו לשמוע ששיעור התביעות של אזרחים כנגד חברות הביטוח הוא גבוה מאוד, ובתחומים מסוימים מהווה כ- 30% מסך התביעות המגיעות לערכאות המשפטיות!

פעמים רבות, ההליך מתברר כמשתלם לתובעים והם מקבלים את הכספים אך רק לאחר שהגישו את התביעה לערכאה שיפוטית.

במידה והחלטתם לתבוע, הצעד הראשון שעליכם לעשות הוא לאסוף את כל המסמכים והטפסים בענייני הביטוח שלכם. מומלץ לכתחילה לתייק כל טופס שמגיע.

התיעוד הוא אחד הדברים החשובים ביותר לצורך התביעה עצמה והדיון המשפטי שלאחריו.

"חור" בתיעוד יכול לעלות לכם ביוקר. לכן, כל אימת שתוכלו לתעד – עשו זאת.

מה אומרת הסטטיסטיקה?

בחינה מספרית של משרד האוצר העלתה כי בין השנים 2014 ל- 2016  התקבלו בבית המשפט כ-45 אלף תביעות נגד חברות ביטוח שונות, כאשר ב- 10 אלף מקרים מתוכן פסק בית המשפט לטובת המבוטח וב-28 אלף מקרים מתוכן הסתיימה התביעה בפשרה בין החברה לתובע. 

במילים אחרות: רוב רובם של התובעים את חברות הביטוח זוכים בתביעה או מגיעים לפשרה מול חברת הביטוח.

מדוע חשוב לשכור עו"ד מנוסה בתחום זה?

בניגוד לתביעות מסוגים אחרים, דיני ביטוח מאופיינים במורכבות גדולה ונושאים בהם דרושים ידע מעמיק והיכרות טובה בעניינים שונים הנוגעים להם. 

מכאן החשיבות בבחירת העו"ד המטפל בתיק: שיהיה בעל רקע עמוק וניסיון רב שנים בתחום זה וכך יוכל להביא בפני השופטים את טענות התובע בצורה עניינית, בהירה וברורה.

משרדנו מתמחה בנושאים אלו, ובעל ניסיון רב בתביעות מסוג זה. אם ברצונכם להגיש תביעה כנגד חברת הביטוח, אתם מוזמנים ליצור עימנו קשר ונשמח לייצג אתכם עד לקבלת כל הכספים המגיעים לכם בזכות. בהצלחה!

סגירת תפריט
דילוג לתוכן