תביעות נגד חברות ביטוח הן למרבה הצער עניין שכיח, ולא בכדי: רבים מתובעי התגמולים מחברות הביטוח מסורבים על ידי החברה ואינם מקבלים את הפיצויים המגיעים להם בתואנות שונות.

בעקבות כך, המקרים מגיעים לפתחי הערכאות המשפטיות, שהדיונים בהם מורכבים ויכולים להימשך על פני תקופה ארוכה.

תביעות נגד חברות ביטוח הכלל הראשון – מניעה 

כמו בכל סיכון, ההמלצה הראשונה היא – מניעה. לפני שאתם חותמים על פוליסת ביטוח, חשוב מאוד להבין אותה: לקרוא אותה בשלמותה, על פרטיה השונים, כולל הכוכביות והאותיות הקטנות.

אם אתם מקבלים את שירותיו של סוכן ביטוח, אל תסמכו עליו בעיניים עצומות: קחו את הטפסים שעליהם אתם חותמים, קראו אותם היטב והיו בקיאים בנושא.

הבנה של המסמכים עליהם אתם חתומים, תמנע מקרים של חוסר הבנה בהמשך כאשר תגישו תביעות נגד חברות ביטוח.

להתפשר או לא? – זו השאלה 

האם פשרה תמיד משתלמת? לעיתים, בגלל חוסר פניות וזמן, אנו מוותרים על האפשרות לבצע תביעות נגד חברות ביטוח ומקבלים את הצעת החברה לכספי הפיצויים עבור נזק.

ככלל, מומלץ מאוד לא "לקפוץ" על הפשרה. במקרים רבים היקפו של הנזק נאמד רק כעבור זמן מסוים וההצעה של החברה מתבררת כלא משתלמת.

עם זאת, אין לבטל כל הצעה מהחברה באופן גורף: מומלץ להמתין בסבלנות עד להבנת האומדן של הנזק הסופי וכך להעריך בהתאם את הצעת החברה.

החלטתי לתבוע. מה עכשיו? 

כלו כל הקיצים, וחברת הביטוח עומדת בסירובה לשלם לכם את הכספים המגיעים לכם בזכות. אולי לא תופתעו לשמוע ששיעור תביעות נגד חברות ביטוח של אזרחים הוא גבוה מאוד, ובתחומים מסוימים מהווה כ- 30% מסך תביעות נגד חברות ביטוח המגיעות לערכאות המשפטיות!

פעמים רבות, ההליך מתברר כמשתלם לתובעים והם מקבלים את הכספים אך רק לאחר שהגישו את התביעה לערכאה שיפוטית.

במידה והחלטתם לתבוע, הצעד הראשון שעליכם לעשות הוא לאסוף את כל המסמכים והטפסים בענייני הביטוח שלכם. מומלץ לכתחילה לתייק כל טופס שמגיע.

התיעוד הוא אחד הדברים החשובים ביותר לצורך תביעה נגד חברת ביטוח והדיון המשפטי שלאחריו.

"חור" בתיעוד יכול לעלות לכם ביוקר. לכן, כל אימת שתוכלו לתעד – עשו זאת.

תביעות נגד חברות ביטוח

תביעות נגד חברות ביטוח – מה אומרת הסטטיסטיקה?

בחינה מספרית של משרד האוצר העלתה כי בין השנים 2014 ל- 2016  התקבלו בבית המשפט כ-45 אלף תביעות נגד חברות ביטוח שונות, כאשר ב- 10 אלף מקרים מתוכן פסק בית המשפט לטובת המבוטח וב-28 אלף מקרים מתוכן הסתיימה התביעה בפשרה בין החברה לתובע. 

במילים אחרות: רוב רובם של התובעים את חברות הביטוח זוכים בתביעה או מגיעים לפשרה מול חברת הביטוח.

מדוע חשוב לשכור עו"ד מנוסה בתחום תביעות נגד חברות ביטוח?

בניגוד לתביעות מסוגים אחרים, תביעות נגד חברות ביטוח ודיני ביטוח מאופיינים במורכבות גדולה ונושאים בהם דרושים ידע מעמיק והיכרות טובה בעניינים שונים הנוגעים להם. 

מכאן החשיבות בבחירת העו"ד המטפל בתיק: שיהיה בעל רקע עמוק וניסיון רב שנים בתחום זה וכך יוכל להביא בפני השופטים את טענות התובע בצורה עניינית, בהירה וברורה.

משרד עורכי דין גלעד רמתי מתמחה בתביעות נגד חברות ביטוח, ובעל ניסיון רב בתביעות מסוג זה. אם ברצונכם להגיש תביעה נגד חברת הביטוח, אתם מוזמנים ליצור עימנו קשר ונשמח לייצג אתכם עד לקבלת כל הכספים המגיעים לכם בזכות. בהצלחה!

קראו גם על תביעה לגמלת סיעוד ביטוח לאומי