לקוחות רבים המשלמים בכל חודש כספים עבור הטיפול הרפואי השוטף בקופות החולים, הוסיפו לכך גם עלות של תשלום פרמיות עבור ביטוח סיעודי. המטרה של המבוטח היא ליצור שקט נפשי כדי שאם ביום מן הימים הלקוח יהיה סיעודי, הוא יקבל גמלה מחברת הביטוח המבטחת את לקוחות קופת החולים.

כל אחת מקופות החולים הפועלות בישראל, מבטחת את לקוחותיה בחברת ביטוח מוכרת כמו כלל, הפניקס, הראל ומנורה

סירוב לתשלום תגמולי ביטוח 

כעורך דין ביטוח סיעודי אני נחשף לעיתים תכופות למקרים שבהם אחת מחברות הביטוח הללו מסרבת לאשר תשלומים של תגמולי ביטוח למבוטחים סיעודיים של קופת חולים עקב עילות שונות.

במקרים מסוג זה, ההתנהלות הנכונה היא להגיע אלי עם מלוא המידע והמסמכים כדי שאבצע בדיקה של כל הנתונים והערכה בדבר סיכויי ההצלחה של תביעה בעניין ספציפי זה.

תביעות ביטוח סיעודי הן תביעות מורכבות ולכן ההמלצה היא לפנות לעורך דין ביטוח סיעודי העוסק בכך ביום יום. עם השנים צברתי ניסיון וידע רב ואני מכיר את ההתנהלות הרוחבית של חברות הביטוח, אשר בחלק ניכר מהמקרים מסרבות ללא הצדקה לשלם לחולים הסיעודיים את גמלת הסיעוד המגיעה להם למרות ששילמו את הפרמיות לאורך שנים רבות באופן רציף ובהתאם לדרישתן של חברות הביטוח. 

עורך דין ביטוח סיעודי

נקודות מרכזיות בפוליסת ביטוח דרך קופת חולים 

קיימים כמה הבדלים מהותיים בין הפוליסות הללו לבין הפוליסות שפיתחו חברות הביטוח עבור מבוטחים הרוכשים את הפוליסות באופן אישי.

  • מדובר בפוליסה כוללנית המתאימה לכלל המבוטחים ואין בה סעיפים פרטניים התואמים את מצבו הרפואי של המבוטח.
  • עלויות הביטוח הן זהות ואין אפשרות לבצע שינויים כדי להעלות או להפחית את גובה התשלום החודשי, בהתאם למסוגלות הפיננסית של הלקוח.
  • משך הביטוח הוא תקופה שתוחמה מראש לגיל מסוים ולאחר מועד זה קיימת סבירות שהתנאים השונים ישתנו, דבר שיקבל ביטוי בעלויות. 
  • עלות הפרמיה נמוכה מזו של הביטוח הסיעודי הפרטי. קיימות פוליסות שבהן המחיר הוא אחיד לאורך כל השנים ואחרות שבהן נטל התשלום עולה עם הגיל.
  • אדם שנמצא כי הוא זכאי לקבל גמלת ביטוח יקבל זאת לאורך חמש שנים בלבד ולא לאורך תקופה ארוכה יותר (או לכל חייו – בחלק מן המקרים).
  • התשלום יתקבל בפועל רק לאחר תקופת המתנה בת חודשיים ולא באופן מידי. 

תביעה משפטית נגד חברת הביטוח של קופת חולים 

תביעות ביטוח סיעודי הן דבר שבשגרה בבתי המשפט ברחבי הארץ. אני רואה הרבה מאד מבוטחים שהאמינו שבבוא היום כשיהפכו לסיעודיים, הם יקבלו את גמלת הסיעוד המגיעה להם, אך הופתעו מסירובה של חברת הביטוח ולכן אנו מגישים תביעות לבית המשפט, כדי שהלקוחות יקבלו את מלוא הזכויות המגיעות להם.